בושם לפי עונה

שיתוף:
01/07/2019

כשעוצמים את העיניים וחושבים על ריח של חורף מיד עולים בדמיוננו ניחוחות של גשם ראשון, עלוות עצים ואדמה רטובה. וגם ריחות של אש ותנור ופריחת הדרים. וכשחושבים על קיץ עולים ניחוחות של אבטיח, קרם שיזוף וים מלוח. כך גם בעולם הבישום. יש ריחות של חורף, ריחות של אביב, סתיו וקיץ.

מה הופך בושם לחורפי או קייצי יותר?

באופן אינטואיטיבי (ממש כמו בתחום האוכל) – בחורף אנחנו נמשכים לבשמים “עשירים” יותר, מתובלים ובעלי נוכחות משמעותית. בקיץ אנחנו מעדיפים להיות קלילים, גם בבישום שאנחנו עוטים על הגוף. יש לזה גם הסבר פזיולוגי – בקיץ העור מזיע יותר, הבשמים מתנדפים במהירות ומתערבבים עם ריחות הגוף. הטמפרטורה והלחות (בעיקר בקיץ הישראלי) לא מחמיאה לבשמים עשירים. בשמי קיץ מכילים ריכוז אלכוהול נמוך יחסית לבשמי החורף שאינם מתנדפים בקלות ומותירים שובל המלווה אותנו לאורך היום

ריחות של חורף וריחות של קיץ

בשמי קיץ ואביב הם בשמים קלילים ורעננים יותר, חמצמצים-מתוקים. עם ארומות של פירות הדר – לימון ואשכולית וגם ג’ינג’ר ומנטה. צמחים ופרחי מים גם הם אופייניים לניחוחות של בשמי הקיץ, הם מותירים אחריהם ארומה וזכרונות של מקומות קייציים ומרעננים. אוהבי הניחוחות הפרחוניים ימצאו בקיץ ריחות קלילים ועדינים.

בשמי החורף לעומת זאת לא מתביישים לירות בכל התותחים הכבדים – תבלינים חמים כמו קינמון, ציפורן ואגוז מוסקט. ניחוחות אוריינטלים וניחוחות חייתיים של עור. בחורף נריח יותר בשמים עם מוסק, וניל וטונקה ופחות מהחמצמצים-מתוקים של הקיץ.

למקרה שהגיע הסתיו

גם לסתיו (הקצר מאוד) יש מאפיינים מיוחדים משלו – בשמי הסתיו נמצאים באמצע הדרך בין הירוקים-חמצמצים של הקיץ והאוריינטלים-מתוקים של החורף. אפשר לאפיין אותם בשתי מילים – ניחוח עצי. הסתיו הוא הזמן המחמיא ביותר לבשמי יוניסקס – שגם הם בדרך כלל נמצאים בקטגוריה שבין המתובל והרענן.

 

המלצות במיוחד לסתיו 2019 במוצרים מומלצים מטה

עוד במגזין

טיסה אל עצמך פרובנס או הריביירה הצרפתית? EIGHT & BOB, מותג בשמי נישה ספרדי, סידר לך חופשה בסדרת ניחוחות שמטיסים אותך למחוזות חלומיים. אז מי זה בוב ומיהם השמונה? חמש אנקדוטות על המותג הבישום הצרפתי הכובש אדריאנה: נשמת הניחוח ההרפתקני של EIGHT & BOB. אלבר פוקה, אציל צרפתי שייסד את מותג הבישום, מצא בהרי האנדים צמח נדיר, שצומח […] ימים לבנים לא רק הכלות מתהדרות בשמלות מוצפות ולבנות לקראת חג השבועות. גם הטבע נותן מופע אביבי מרהיב של פריחה, שעדיין משתוללת בטבע או בעיר. ואם לא, לפחות בבקבוק. בשמים המכילים תווים של פרחים לבנים – מיסמין, דרך טוברוזה או גרדניה ועד פריחת הדרים – מסמלים טוהר זך, כמו בוקה ביד של כלה נרגשת. הם קלילים, נעימים […] זיכרונות מאפריקה - חגיגת עשור לניחוח BAL D'AFRIQUE 10 שנים לאחר השקת הבושם בל ד’אפריק מבית BYREDO  נפגשה צלמת האופנה המוערכת ויווין ססן עם בן גרהם הבעלים של BYREDO לשיחה על ניחוחות וזכרונות. סדרת הגלויות שיצרה ססן באפריקה מלווה את השקת הבושם המסעיר   ויוויאן: מוזר שעד היום לא היית באפריקה. בן: מעולם לא הייתי באפריקה, למרות שאבי גר שם. ויוויאן : זה […]
דילוג לתוכן